L'OR® Küpsiste poliitika

Ulatus

JACOBS DOUWE EGBERTS B.V. koos oma partnerite ja tütarettevõtetega (“JDE”) soovivad muuta meie veebisaitide külastuse teie jaoks võimalikult informatiivseks, lihtsaks ja kasutajasõbralikuks. Üks võimalus selle eesmärgi saavutamiseks on küpsiste või muude sarnaste tehnoloogiate kasutamine, mille tulemusena salvestatakse teie arvutisse meie saidi külastamisega seotud teavet. Leiame, et on oluline teavitada teid sellest, milliseid küpsiseid ja miks meie veebisaidil kasutatakse. Nii saame tagada teie privaatsuse ja muuta saidi võimalikult kasutajasõbralikuks. Allpool leiate täpsemat teavet meie saidil kasutatavate küpsiste ning nende kasutamise eesmärkide kohta. Käesolev dokument on avaldus privaatsuse ning küpsiste kasutuse kohta meie veebisaidil. See ei ole leping ega kokkulepe.

Mis on küpsised?

Küpsis on väike andmefail, mis salvestatakse teie arvuti brauseris teatud veebisaitide külastamisel. Küpsisefail ei sisalda aga kogu teavet, vaid annab brauseri vahendusel edasi andmeid, mille abil saab muuta veebisaidi kasutamist mugavamaks (nt tuvastada tõrkeid). Me ei hoiusta kogutud küpsiseid kauem kui on vajalik.

Meie veebisaidi kõigi võimaluste kasutamiseks peate lubama küpsiste kasutuse. Kui te ei soovi küpsiste kasutust lubada, saate veebilehte kasutada, aga mõnede funktsionaalsuste kasutamine võib olla piiratud.

Selle teabe avaldamise põhjuseks on lisaks kehtivast seadusest tulenevatele nõuetele ka meie soov anda oma kasutajatele ausat, avatud ja selget teavet küpsiste kasutuse ja privaatsuse kohta. Privaatsuse kohta lugege palun täpsemalt lõigust L’OR privaatsuspoliitika.

 

Kuidas kasutatakse küpsiseid?

Võite märgata, et selle saidi külastamisel luuakse teie brauseris erinevat tüüpi küpsiseid. Me kasutame nelja tüüpi küpsiseid:

 • Funktsionaalsed küpsised;
 • Analüütilised küpsised;
 • Reklaamiküpsised;
 • Sotsiaalmeedia küpsised.

Funktsionaalsed küpsised

Need küpsised on vajalikud JDE veebileh(t)e(de) külastamiseks ning leh(t)e(de) funktsionaalsuste (nt piiratud alale juurdepääsu) kasutamiseks. Nende küpsisete kasutust lubamata pole paljude funktsionaalsuste (nt ostukorvide või elektroonilise makse) kasutamine võimalik.

Küpsiseid võidakse kasutada:

 • Kasutajate autentimiseks turvalisel sisselogimisel;
 • Veebipoes ostukorvi lisatud toodete meeles pidamiseks;
 • Osade maksmise või tellimise käigus sisestatud andmete meeles pidamiseks, et te ei peaks samu andmeid korduvalt sisestama;
 • Teabe edasikandmiseks ühelt lehelt teisele, nt pikemale küsitlusele vastamisel või juhul, kui teil on online-tellimuse jaoks vaja sisestada palju andmeid;
 • Eelistuste (nt keele, asukoha, kuvatavate otsingutulemite arvu jmt) salvestamiseks;
 • Videote kuvamise optimaalsete sätete (nt puhvri suurus ja ekraani lahutusvõime) salvestamiseks;
 • Brauseri sätete lugemiseks, et saaksime veebisaiti teie arvutiekraanil optimaalsel kujul kuvada;
 • Veebisaidi ja selle teenuste väärkasutuse (nt mitme järjestikuse nurjunud sisselogimiskatse) tuvastamiseks;
 • Veebisaidi ühtlaseks laadimiseks nii, et säiliks lehe ligipääsetavus;
 • Sisselogimisandmete salvestamise võimaluse pakkumiseks, et te ei peaks igal korral oma andmeid sisestama;
 • Reaktsiooni avaldamise võimaldamiseks meie veebisaidil.

Analüütilised küpsised

Need küpsised koguvad teavet külastajate käitumise kohta (nt milliseid lehti külastatakse sagedamini ja kas külastajatele kuvatakse mingisuguseid veateateid). Nende küpsiste abil kogutud andmed võimaldavad meil muuta veebisaidi struktuuri, navigatsioonivõimalused, ja sisu teie jaoks kasutajasõbralikumaks. Me ei seosta kogutud statistikat või muid raporteid konkreetsete isikutega.

Võime kasutada neid küpsiseid, et:

 • jälgida meie veebisaidi külastajate arvu;
 • jälgida, kui kaua iga külastaja meie veebisaitidel viibib;
 • vaadelda, millises järjekorras külastaja meie saidi erinevaid lehti külastab;
 • hinnata, milliseid meie veebisaidi osi tuleks parandada;
 • optimeerida veebisaiti.

Võime saidi kasutamise, seoste ja saidi kaudu toimuva liikluse analüüsimiseks kasutada Google Analyticsit või muud sarnast tarkvara. Neid meetodeid ja vahendeid nimetatakse ka „veebisaidi mõõdikuteks“ või „analüütikuks“.

Google Analytics on veebianalüüsi teenus, mida pakub Google Inc. (Google). Google Analytics kasutab veebisaidi külastuste analüüsiks küpsiseid. Google koondab statistilisi andmeid, et anda JDE-le ülevaade veebisaidi kasutusest. Hollandi andmekaitseorgani juhiste alusel oleme kohandanud Google Analyticsi lahendust privaatsust arvestavamaks järgmiste meetmetega:

 • kinnitame, et meil on Google’iga „Andmete töötlemise leping“;
 • aktiveerime Google Analyticsis IP-aadresside anonüümseks muutmise;
 • tagame, et teie andmeid ei jagata Google’iga.

Google võib kogutud andmeid kolmanda osapoolega jagada vaid juhul, kui tal on selleks seadusest tulenev kohustus või juhul, kui andmete osaline jagamine on vajalik, et kolmas osapool saaks andmeid Google’i nimel töödelda.

Reklaamküpsised

Meie eesmärk on pakkuda veebisaidi kasutajatele nende jaoks võimalikult asjakohast teavet. Seetõttu soovime kohandada oma saiti iga kasutaja eelistustele niipalju kui võimalik. Selleks ei kohanda me üksnes oma veebilehe, vaid ka kuvatavate reklaamide sisu.

Nende kohandustoimingute teostamiseks teeme teie külastatud JDE veebilehtede alusel eeldatava kokkuvõtte sellest, millised võiksid olla teie huvid ja loome teie kohta segmenteeritud profiili. Nende huvide alusel kohandame meie veebilehel erinevatele kliendigruppidele kuvatavat sisu ja reklaami.

Võime kasutada neid küpsiseid, et:

 • jälgida, milliseid reklaame on teile juba kuvatud ja vältida pidevalt samade reklaamide kuvamist;
 • jälgida, kui paljud inimesed kuvatavatele reklaamidele klõpsavad;
 • jälgida, kui palju tellimusi reklaamide mõjul esitatakse;
 • salvestada andmeid teie liikumise kohta meie veebilehel ja teha selle alusel järeldusi teie huvide kohta;
 • kontrollida, kas olete konkreetsel reklaamil klõpsanud;
 • koguda teie netikäitumise kohta andmeid, mida edastatakse teistele saitidele;
 • kuvada teile reklaame kolmanda poole teenuse vahendusel;
 • kuvada teile sotsiaalmeedia andmete järgi eeldatavalt suuremat huvi pakkuvaid reklaame.

Ka siis, kui te küpsiste kasutuse keelate, kuvatakse teile meie saidil reklaame. Sel juhul pole aga reklaame teie huvidele vastavaks kohandatud. Nende reklaamide valiku aluseks võib olla näiteks vaadatava veebilehe sisu. Sellist sisupõhist internetireklaami võib võrrelda näiteks telereklaamiga. Näiteks, kui vaatate telerist kokandussaadet, näidatakse teile saatepauside ajal sageli kokandustarvikute reklaame.

Samal viisil võivad teie huvisid uurida ka meie veebilehega seotud küpsiseid loovad kolmandad osapooled. Sel juhul võidakse teie praegust külastust kõrvutada teabega mõne teise veebisaidi külastuse kohta.

Sotsiaalmeedia küpsised

Meie lehel avaldatud artikleid, pilte ja videoid saate vastavate nuppude abil sotsiaalmeedias jagada või meeldivaks märkida. Sotsiaalmeedia küpsiseid on vaja, et need nupud funktsioneeriksid ning saaksid aru, kui soovite mõnda artiklit või videot jagada.

Nende küpsiste abil saavad:

 • sotsiaalmeedia saidile sisse logitud kasutajad meie veebisaidil teatud sisu jagada või meeldivaks märkida.

Sotsiaalmeedia saidid võivad samuti teie isikuandmeid oma otstarbeks koguda. JDE ei saa kontrollida seda, kuidas sotsiaalmeedia veebisaidid kogutud isikuandmeid kasutavad. Täpsemat teavet sotsiaalmeedia veebisaitide loodud küpsiste ning nende küpsiste abil kogutavate andmete kohta leiate vastavate veebisaitide privaatsusavaldustest. Alljärgnevalt oleme toonud viited JDE veebisaidil enimkasutatud sotsiaalmeedia veebisaitide privaatsusavaldustele:

Teie valikud

Kui külastate meie veebisaiti, rakendab JDE funktsionaalseid ja analüütilisi küpsiseid. Küpsiseid, mis pole seotud veebisaidi lisafunktsionaalsustega (reklaamküpsiseid ja sotsiaalmeedia küpsiseid), kasutab JDE ainult juhul, kui annate selleks nõusoleku.

Kuidas kontrollida küpsiseid

Võite loodud küpsiseid vastavalt oma soovile kontrollida ja/või kustutada – täpsemaid juhiseid vaadake lehelt aboutcookies.org. Saate kustutada kõik oma arvutisse salvestatud küpsised ja enamikes brauserites ka keelata nende kasutamise. Selle valiku tegemisel võib teil aga mõne saidi külastamisel tekkida igakordselt vajadus määratleda oma eelistused ning mõned saidil pakutavad teenused ja funktsionaalsused ei pruugi töötada.

Poliitika muudatused

Käesolev küpsiste poliitika võib aeg-ajalt muutuda. Seetõttu soovitame seda dokumenti aeg-ajalt uuesti lugeda. Viimati uuendati küpsiste poliitikat 14. juunil 2016.  

Küsimused ja tagasiside

Palun saatke oma küpsiste või privaatsusega seotud kommentaarid aadressil privacy@jdecoffee.com.